KRYSTIAN MATYSEK
Reżyser, scenarzysta, autor zdjęć filmowych i operator przyrodniczych filmów dokumentalnych i seriali fabularnych. Jest absolwentem Realizacji Obrazu Filmowego i Telewizyjnego na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jako reżyser laureat 50 nagród na festiwalach międzynarodowych, w tym 11 GRAND PRIX, nominowany do Golden Gate w San Francisko i EcoMove w Berlinie. W 2016 - otrzymał "ZIELONEGO OSCARA" PANDA AWARDS na WILDSCREEN w Bristolu - Wielka Brytania w kategorii "Człowiek i przyroda". Jest to najważniejsza światowa nagroda w dziedzinie Wildlife & Environmental. W 1995 roku zdobył nagrodę za reżyserię teledysku do utworu „Cyrwone gorole” zespołu De Press na festiwalu Yach Film. W 2006 Otrzymał list gratulacyjny od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za osiągnięcia filmowe. Ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w 2019,a w roku 2015 lider komisji oceniającej. W 2001 ukończył swój pierwszy film autorski „Dziobem i pazurem” (był autorem jego scenariusza, reżyserem, autorem zdjęć i współproducentem), którego realizacja trwała ponad trzy lata. „Dziobem i pazurem” było prezentowane i nagradzane na kilkunastu polskich i międzynarodowych festiwalach filmów przyrodniczych, w tym na EKOFILM w Nowogardzie. Trzy fragmenty „Dziobem i pazurem” zostały wykorzystane w filmie „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem” w reżyserii Jerzego Hoffmana.


barwinski juryADAM BARWIŃSKI
Reżyser, autor filmów dokumentalnych, reportaży i teledysków. Były dziennikarz TVP Szczecin i reportażysta redakcji publicystycznej TVP2. Prowadzi kursy komunikacji medialnej, a także warsztaty filmowe dla młodzieży w trudnej sytuacji życiowej. Specjalizuje się w opowiadaniu historii. Barwiński współpracuje z takimi artystami jak: Łona, Weber, Lump. Otrzymał stypendium Fundacji Roberta Boscha. Laureat wielu nagród, w tym, „Co Jest Grane 24" dla czytelników za film „Happy Olo - wesoła opowieść o Olo Dobie" (realizacja wywiadów)   na 14. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity (2017). Otrzymał nagrodę Common Baltic Short Film Contest za film „Głębia" na Konkursie Młodego Kina 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni (2015) oraz Grand Prix 2. Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu za reportaż „Król Edward" (2014). Grand Prix za najlepszy reportaż w Telewizji na II festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu. Obecnie poluje z kamerą na czarownice, realizuje społeczny film dokumentalny i broni tytułu magistra na Akademii Sztuki w Szczecinie.


wisniewska juryANNA WIŚNIEWSKA
Z wykształcenia socjolog i certyfikowany specjalista  psychoterapii uzależnień, z pasji filmowiec. Współzałożycielka i wiceprezes Stowarzyszenia Kamera. Współautorka i realizatorka wielu projektów w zakresie edukacji filmowej i arterapii skierowanych do młodzieży i seniorów realizowanych przez Stowarzyszenie Kamera. Reżyserka filmów dokumentalnych, m.in „Sususdata”, „Immer Reisebereit", „Artkadiusz", "Kolejny start" prezentowanych na wielu festiwalach filmowych w Polsce. Twórca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Senior Movie w Szczecinie.