MOLLY i JOHN CHESTER ZNALEŹLI SWOJE MIEJSCE NA ZIEMI

MOLLY i JOHN CHESTER ZNALEŹLI SWOJE MIEJSCE NA ZIEMI

Molly i John Chester postawili wszystko na jedną kartę! Kupili zaniedbaną, zniszczoną kalifornijskim słońcem farmę. Dzięki ciężkiej pracy zmienili ją w  harmonijną naturę. To wszystko zgodnie z rytmem natury, ekologicznie i bez pośpiechu.

Efekt ich 8-letniej pracy można będzie zobaczyć w pełnometrażowym dokumencie „Nasze miejsce na ziemi”, który będzie jednym z wydarzeń EKOFILM 2020. Chesterowie swoje zmagania z naturą skrupulatnie dokumentowali, efekt ich pracy został doceniony przez kapituły kilkunastu festiwali na całym świecie, a teraz dotrze do Nowogardu. Pokazom filmu towarzyszyć będą specjalne spotkania.
"Fajne w posiadaniu farmy na łonie natury jest to, że życie płynie specyficznym rytmem, czy nawet wieloma rytmami, ale jest jednocześnie w pewien przyjemny sposób przewidywalne. Wystarczy tylko obserwować uważnie otaczający świat i znajdować się w odpowiednich miejscach o odpowiednim czasie. Nie wolno również zatracić w sobie poczucia pokory do otaczającego piękna.” - opowiada o wyzwaniach w pracy na planie reżyser filmu John Chester, a jego żona Molly dodaje -„Najprzyjemniejszym aspektem życia na farmie było, jest i chyba zawsze dla mnie będzie świadomość prawdziwej wolności, jakie ono ze sobą niesie. Codziennej możliwości obcowania z autentycznym pięknem, szczególnie w kontekście faktu, że  w dużej mierze sami pomogliśmy mu na tej farmie zaistnieć w sposób naturalny.”
Znakomity reżyser John Chester wraz z żoną Molly muszą opuścić swoje małe mieszkanko w Los Angeles. Wszystko za sprawą ukochanego psa Todda, którego szczekanie drażni sąsiadów. Chesterowie traktują swoje wygnanie, jako pretekst do  realizacji marzenia o własnej farmie funkcjonującej w zgodzie z prawami natury. 80 hektarów ziemi w upalnej Kalifornii staje się odtąd ich nowym domem. Z pomocą przyjaciół i zapaleńców z całego świata, Jack i Molly realizują wyjątkowy projekt: 10 tysięcy drzew, ponad 200 rodzajów upraw i dziesiątki gatunków zwierząt żyjących w zgodzie ze sobą i swoją naturą, a wszystko to bez udziału szkodliwej chemii i bezdusznej technologii. Z każdym kolejnym dniem Chesterowie uczą się czegoś nowego o świecie i sobie samych. Przeżywają małe porażki i wielkie zwycięstwa, a otaczający ich ludzie i zwierzęta stają się źródłem inspiracji, radości, a czasem niezłych kłopotów. Nieocenione źródło wiedzy o otaczającym nas świecie, który okazuje się znacznie bardziej niezwykły niż nam się wydaje.
Ich idealistyczna wizja niezwykłej utopii powoli zaczyna nabierać realnych kształtów mimo niekończących się przeciwności losu. A widoki takie jak przyjaźń między świnią Emmą i kogutem Greasym, psia troska o owcze stado czy gęsi pomagające ratować uprawy przed inwazją ślimaków uświadamiają jak wielka moc i piękno kryje się w otaczającej nas naturze, której przecież jesteśmy częścią.

XVI Ogólnopolski i XII Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego EKOFILM odbędzie się w Nowogardzie w dniach 31.03. – 3.04. 2020.

WSTĘP NA WSZYSTKIE SEANSE FILMOWE W RAMACH EKOFILM 2020 JEST DARMOWY!

Organizatorami XVI Ogólnopolskiego i XII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego EKOFILM są Burmistrz Nowogardu Robert Czapla oraz Nowogardzki Dom Kultury.